Idõ  6 óra 7 perc

Koordináták 1070

Uploaded 2016. december 11.

Recorded december 2016

-
-
1 546 m
635 m
0
3,6
7,3
14,51 km

Megtekintve 1459 alkalommal, letöltve 46 alkalommal

közel Beşpınar, İzmir (Türkiye)

Beşpınar köyünden yürümeye başladık. Spil Dağı yolunun doğusunda kalan patikaları kullanarak önce At Alanı'na uğradık. Piknik Alanına girmeden, yine patikalarda yürüyerek zirveye geçtik. Bu bölümde, (At Alanı hariç) hiçbir yerde içme suyu kaynağı göremedik. Zirve kulesinin kuzeyinden yine patikalarda yürüyerek inişe geçtik. Zirvenin doğusundaki vadiye inerek rotamıza devam ettik. Bu vadide çok güzel çam ormanları, patikalar ve otlaklar bulunuyor. Vadinin ortalarında çok güzel bir otlakta bulunan çoban çeşmesi, az da olsa akıyordu. Daha sonra vadinin tabanına, Ayvacık yönüne doğru indik. Burada bulunan büyük kaya kütlesinin dibinde yemek molamızı verdik. Burada bulunan çeşme maalesef akmıyordu. Moladan sonra Ayvacık üzerinden Sülüklügöl'e geçtik. Sülüklügöl çeşmesinde su akıyordu. Ancak, gölün suyunu ilk kez bu kadar azalmış gördük. Sülüklügöl'den sonra Manisa-Turgutlu yolu üzerindeki Hamalın Kırı mevkiine (TİGEM) indik.
Panoráma

BEŞPINAR

Panoráma

MANZARA BESPINAR

MANZARA BESPINAR
Picnic

AT ALANI

Panoráma

SPİL DAĞI ZİRVESİ

Spil Dağı zirvesinde bulunan yangın gözetleme kulesi yenilenmiş. Çevresine kale surları gibi taş duvarlar yapılmış. Kule, Manisa'nın sembolü olan lale figürü deseniyle boyanmış.
Kút

TARLA-ÇEŞME

Bu çoban çeşmesi, çok güzel çam ormanlarının ortasındaki büyük bir düzlüğün alt tarafında, küçük derenin kenarında bulunuyor. Her mevsimde (içilebilir) suyu akıyor. İlk kez bu alanda keçi sürülerini göremedik.
Fénykép

KAYADİBİ

Bizler için mola yeri, keçiler için yağmurda sığınak olan, çok büyük bir kaya kütlesi, Burada eski bir çoban çeşmesi var. Çeşmede maalesef hiç su akmıyordu.
Panoráma

AYVACIK

Ayvacık köyü, Spil Dağı'nın güneyinde, 1000 metre yükseklikte bulunuyor. Bu köy çevresinde Spil Dağı'nın yılkı atlarını her mevsimde görmek mümkün. Özellikle kış aylarında her yeri kar kapatınca, bu atlar Ayvacık içlerine kadar inerek yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

SÜLÜKLÜGÖL

Yıllardır bu bölgede yürüyüşler yapıyoruz, ilk kez gölün suyunu bu kadar az gördük. Bu durum gerçekten insana dokunuyor.

Hozzászólások

    You can or this trail