• Video 2016-0815a Bystré sedlo

Idõ  7 óra 44 perc

Koordináták 1512

Uploaded 2016. november 12.

Recorded augusztus 2016

-
-
2 311 m
1 235 m
0
3,4
6,9
13,79 km

Megtekintve 165 alkalommal, letöltve 1 alkalommal

közel Štrbské Pleso, Prešovský (Slovenská republika)

Na pondělí se lišila předpověď počasí pro východní a západní část Vysokých Tater. V oblasti Tatranské Lomnice a Starého Smokovce předpovídali drobný déšť, na Štrbském Plese bez deště.
Vyrazili jsme na okružní túru ze Štrbského Plesa. Kolem hotelu Patria jsme došli k hotelu FIS a k skokanským můstkům. Pokračovali jsme Mlynickou dolinou k vodopádu Skok, kde většina turistů skončila svůj výlet. U Plesa nad Skokom nás doháněly bílé mraky z Mlynické doliny.
Pokračovali jsme dál. V závěru doliny pod Štrbským štítem jsme odlovili kešku pro nás v nejvyšší nadmořské výšce u místa, kde se v červnu 1979 zřítil záchranářských vrtulník MI-8.
U Capieho plesa proběhla rodinná diskuze, zda pokračovat dále. Maminka viděla ve velkém stoupání k Bystré lávce několik téměř se nepohybujících turistů a domnívala se, že se nemohou vyrovnat s úseky s řetězy. Později jsme zjistili, že šli mimo vytyčenou trasu.
Optimisticky nás podpořila jiná turistka se svými náctiletými dětmi, která nás ujistila, že přechod Bystré lávky "dáme".
Stoupání bylo dlouhé a velké. Vystoupali jsme až do výšky 2300 m.n.m. Přechod byl zajištěn řetězy, které provázeli konec stoupání i začátek klesání. Byly méně náročné než řetězy za Poľským hrebeněm. (Dříve přechod vedl přes Bystré sedlo. Trasa byla upravena kvůli rozlámanému terénu původní trasy.)
Klesání Furkotskou dolinou bylo již pohodlné, jen delší, než jsme předpokládali. Rozcestí k chatě pod Soliskom jsme vyhlíželi dlouho.
Ze žluté jsme uhnuli na modrou značku a vystoupali k chatě pod Soliskom. Nohy jsme měli z klesání unavené a tak jsme k cestě dolů využili předraženou lanovku. Sférické fotografie z lanovky, která se občas zastavovala, jsou hezké.
Od skokanských můstků jsme se vrátili k hotelu Patria a neúspěšně hledali kešku. Potom jsme se připojili zpět k modré značce, obešli Štrbské pleso, našli kešky u plesa a Grand hotelu a došli jsme s mírnou rezervou k električce s odjezdem v 18:13.
Večeřeli jsme palačinky v restauraci Santal.

View more external

Hozzászólások

    You can or this trail