Moving time  3 óra 32 perc

Idõ  6 óra 17 perc

Koordináták 2721

Uploaded 2018. február 25.

Recorded február 2018

-
-
1 463 m
192 m
0
3,9
7,8
15,5 km

Megtekintve 438 alkalommal, letöltve 19 alkalommal

közel Beşpınar, İzmir (Türkiye)

Beşpınar köyünden Çırpıcı Dede Dağı zirvesine biraz dik bir çıkış var. Biz zirveden sonra Çambel köyüne inmek için güneybatı yönündeki sırtı kullandık.
Bu parkurda ilk kez doğa yürüyüşü yapıyorduk. Havanın yoğun sisli oluşu çok kayalık ve etrafı uçurumlarla çevrili bu tepede yürümemizi oldukça zorlaştırdı. Bu bölge, sis olmayınca çok güzel manzaraların izlenebildiği bir yermiş. Ancak biz çevremizi görmekte çok zorlandık. Bu nedenle hedeften saptığımızdan, iki kez yön değiştirmek zorunda kaldık.
Parkur boyunca hiç su kaynağı yok. Zaman zaman sert fırtına ile karşılaştık. Parkur boyunca orman yolu ve patika hiç yok gibi. Aramızda bulunan bir arkadaşımız, bu bölgede yamaç paraşütü etkinliği yapttığından onun rehberliğinde, genellikle doğaçlama yürüdük.
Oldukça kayalık, çarşakları ve uçurumları bol olan bir parkur. Bu parkurda yürüyecek arkadaşların kesinlikle deneyimli olması gerekir.
Waypoint

BEŞPINAR

Csúcs

ÇIRPICI DEDE

Fénykép

UÇURUM

Sis nedeniyle izlediğimiz sırt hattında bu bölümde rotadan sapmışız. Yoğun sise rağmen çabuk farkedip doğru rotaya döndük.
Dead-end street

UÇURUM 2

Yoğun sis nedeniyle rotadan ikici kez saptığımız yer. Arada sis açılınca farkederek, hızla asıl doğru rotaya döndük.
Hágó

ÇAMBEL RESLERİ

Çambel rüzgar santrallerinin bulunduğu tepelerde, yamaç paraşütü yapan arkadaşlarımızın iki ayrı yerde take offları bulunuyor. Havanın ve rüzgarın uygun olduğu günlerde, buraya sık sık gelerek yamaç paraşütü sporu yapıyorlar. Bu yürüyüşte de, bölgeyi havadan ve karadan defalarça gözlemleyen bir arkadaşımız bize rehberlik yaptı. Kendisine teşekkür ederiz.
Intersection

PATİKA ÇIKIŞI

Reslerin bulunduğu tepeden köye yoldan 8 km daha yürümek yerine, sırtan doğaçlama olarak patikaları zorlayarak bir saatte köye indik. Tam burada patikadan orman yoluna indik diye sevinmiştik ama, 50 metre sonra yine çalılıklar arasındaki patikaları deneyerek hedefe ulaştık.
Intersection

ÇAMBEL KÖYÜ

Genellikle köylülerin zeytin, sebze, meyve,bağcılık ve arıcılıkla geçimini sağladığı güzel bir yerleşim yeri.

Hozzászólások

    You can or this trail