Moving time  5 óra 19 perc

Idõ  7 óra 59 perc

Koordináták 3460

Uploaded 2018. március 25.

Recorded március 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
225 m
0 m
0
5,0
10,0
19,94 km

Megtekintve 724 alkalommal, letöltve 27 alkalommal

közel Olympos, Antalya (Türkiye)

Daha önce yürüdüğümüz Karaöz - Adrasan ve Adrasan - Olympos etaplarının devamı olan parkura, 3 saatlik araba yolculuğunun ardında, saat 08.30 civarı girildi ve bir süre kumlar üzerinden ilerlenerek kızıl renkli yamaca ulaşıldı. Buradan başlayan, iyi işaretlenmiş patikayı takip ederek yamaçlardan, inanılmaz güzel koylardan, plajlardan ve derelerden geçerek Maden Koyu'nda yer alan eski çekek yeri yakınlarında mola verildi. Bu kısma kadar olan 6,6 km'lik kısım, bu pastanın çileği. Sadece bu kısmı görmek için bile yürünebilir. Buradan başlayan ve sizi Tekirova içindeki asfalt yola kadar götüren araç yolu bizim gibi patika aşıkları için eziyetten başka bir şey değil. Mevsim itibariyle pek su kaybı olmasa da Maden Koyuna kadar olan alanda herhangi bir su kaynağı görmedik. Bu noktadan sonra 2 noktada suyu içilebilen çeşmeler inşa edilmiş. Fazla kırıcı olmayan başlangıç zemini için sert tabanlı bir yürüyüş ayakkabısı işinizi görecektir. Rota yönü nedeniyle genellikle sağ taraftan gelen güneş için mutlaka krem kullanılmalı. Maden koyundan önce bulduğum üzerinde meyvesi olan domates fidanını her kim dikti ya da yetişmesine vesile olduysa teşekkür ederim .)

Ulaşım: Yaklaşık 214 km ve 3 saatlik araba yolculuğu sonucu ulaştığımız hat için iki araç kullandık. araçlardan bir tanesi dostlarımız tarafından bitiş noktasına kadar kara yolundan götürüldü ve bitişten sonra diğer araç için geri dönüldü.

Kısaca ekibi analım;

R. Erdem Deveci
Hacıali Yüksel
Ertan Nizamoğlu
Hüseyin Türkeli
Osman Yılmaz
Hüseyin Baba
Mine

Maden

Krom çıkarmak için açılan maden tüneli. Tünel, Tekirova / Maden Koyu Krom İşletmesine ait olup Cumhuriyet'in ilk yıllarında bölgede ruhsat verilip faaliyete geçen ilk ve tek endüstriyel işletme olduğu bilinir.
kút

Kuyu

Maden koyunda yer alan tünelin hemen önünde bulunan kuyunun suyu içilemez durumda.
kút

Çeşme

12,8. Km de yer alan Çeşmenin suyu içilebiliyor. Etrafında birkaç adet dut ağacı var. Dinlenmek için uygun gibi görünse de oldukça fazla sivrisinek var.
Intersection

Kavşak

Bu noktada bir yönlendirme tabelası ve hemen arkasında bir çeşme mevcut
kút

Çeşme

Çeşmenin suyu içilebiliyor.
Waypoint

Giriş

Bu nota asfalt yolun hemen kenarı ve sağa, yukarı doğru giden bir toprak araç yolunun girişi. Çıralı sahilinden başlayan yürüyüş 19.94 km sonra bu tabelalar altında sona eriyor.

3 hozzászólás

 • Ramero 2019.02.15.

  I have followed this trail  View more

  oldukça keyifli, güzel ve kolay bir parkur.

 • Fénykép Hüseyin Türkeli

  Hüseyin Türkeli 2019.05.08.

  I have followed this trail  View more

  Maden koyuna kadar olan kısmı mükemmel. Sonrası araç yolu, biraz sıkıcı.

 • Fénykép Bulegon

  Bulegon 2019.11.19.

  I have followed this trail  View more

  Very good scenery, easy to follow. Better if starts early in the morning to enjoy the beaches.

You can or this trail