Idõ  5 óra 30 perc

Koordináták 1231

Uploaded 2018. április 27.

Recorded január 2018

 • Rating

   
 • Information

   
 • Easy to follow

   
 • Scenery

   
-
-
113 m
95 m
0
4,2
8,3
16,62 km

Megtekintve 3977 alkalommal, letöltve 49 alkalommal

közel Trīsciems, Rīga (Latvijas Republika)

No Trīsciema līdz Garciemam.
Mans jaukākais šāgada atklājums - Trīsciema taka gar Langas upi tepat Pierīgā. Miers, neskarta daba un daudzi jauki apskates objekti. Internetā reklamēta netiek, tādēļ zināma vien nedaudziem.
Bus stop

Autobusa pietura

Jaunciema Gatve
Bus stop

Autobusa pietura

Panoráma

Eimura kanāls

Eimura kanāls
Panoráma

Ķīšezers pie Langas

Fénykép

Ainava

Takas ainiņas
Fa

Ainava

Takas ainiņas
Fa

Lielsaknes ozols

Dižkoks
Fénykép

Ainava

Takas ainiņas
Panoráma

Pludmale

Pludmale
Fénykép

Ceļazīme

Fénykép

Langas stāvkrasts

Fa

Auss koks

Interesantas formas koks
Waypoint

Mangaļmuižas parks

Rīgas pilsētas Trīsciems ir viena no lielākajām Rīgas apkaimēm ar kopējo teritoriju 1132 ha. Iedzīvotāju skaits Trīsciemā pēc 2014.gada datiem ir 1477 personas, kas kopumā veido vienu no retāk apdzīvotajām apkaimēm Rīgas pilsētā. Trīsciema teritorijā atrodas bijušās Mangaļmuižas parks, kas kopš 1993.gada ir iekļauts Jaunciema dabas liegumā. 3.gadsimtā Mangaļmuižas teritorija piederēja Daugavgrīvas klosterim, bet no 14.-17.gadsimtam – Daugavgrīvas cietoksnim. Pēc 1863.gada Vidzemes arklu revīzijas dokumentiem Mangaļmuižai piederēja Mangaļsala, Vecāķi, Rīnūži, Kundziņsala, Kalngale un Garciems. 1690.gadā muižu reducēja – atjaunoja kā valsts īpašumu. Pēc Vidzemes pievienošanas Krievijai 18.gs. vidū muižu ieguva armijas virsnieks Jēkabs Budbergs (Jacob von Budberg). 1820.gadā muiža atkal nonāca kroņa īpašumā un pa daļām to pārdeva ar tiesībām uz zveju vairākām personām. Nelielu daļu muižas sākumā nomāja, bet 1879.gadā nopirka bronese Amālija Budberga. Atjaunoto privātmuižu mantoja viņas dēls Johans Aleksandrs fon Budbergs (Johann Alexander von Budberg, 1834-1906), bet pēc viņa nāves – Aleksandrīne Marija fon Budberga, dzimusi Anrepa-Elmpta (Alexandrine Maria von Budberg. 1837-1920). 1923.gadā muižas zemes atsavināja un ieskaitīja Valsts Zemes fondā. Pirmā pasaules kara laikā muižas kungu māja esot nodegusi un 1935.gadā tās vietā uzbūvēta Mangaļu mežniecības ēka. Pēdējie Mangaļu muižas īpašnieki aktīvi piedalījušies sabiedriskajā dzīvē un savos īpašumos atļāvuši rīkot dažādus publiskus sarīkojumus. Barons Budbergs bijis Mangaļu-Mīlgrāvja dziedāšanas biedrības dalībnieks. Savukārt baronese Aleksandrīne ap 1890.gada Paņemūnes muižā, kas piederēja viņas vīram, nodibināja un vadīja sieviešu lauksaimniecības skolu, kuru ap 1906.-1907.gadu pārcēla uz Mangaļmuižu. Pie muižas Ķīšezera krastā atradies arī šaurs un garš barokāla plānojuma parks. Ap 1890.gadu tā bijusi rīdzinieku iecienīta kultūras un atpūtas pasākumu vieta. Te rīkotas zaļumballes, Līgo svētku svinēšana, dziedāšanas biedrību pasākumi, brīvdabas teātra izrādes. Aktīvā sabiedriskā dzīve te rimusi tikai 20.gadsimta 60-os gados, kad padomju okupācijas vadība izskauda jebkādas nacionālās tradīcijas un svētkus.
Fa

Māzeru priede

Māzeru priede
Információs pont

Trīsciema taka

Līču ielā pie laivu stacija sākas Trīsciema taka, šeit uzstādīts arī stends ar maršrutu
Waypoint

Vecie ierakumi

Kikötõhely

Vecāķu pludmale

Vecāķu pludmale
Fénykép

Velna akacis

Velna akacis
Waypoint

Vilkaču priede

Vilkaču priede
Fa

Ķirzaku priede

Ķirzaku priede

1 comment

 • Fénykép Kashals

  Kashals 2018.09.03.

  I have followed this trail  View more

  Ļoti laba pastaigu taka tepat pie Rīgas. Maršruts ved gan caur mežiem, gan pludmali. Mežs caurjams arī ne pa iestaigātajām takām. No galapunkta līdz sākumpunktam var atnākt praktiski pa mežu, vien pāris kilometrus veicot pa pilsētu ja ir vēlme saīsināt maršrutu.
  Viegli nokļūt gan ar auto, gan sabiedrisko transportu.

  Really good hike just near the Riga. Easy to get there with a car or by a bus. The track leads through a forest with nice views and fiew kilometers of a beach.

You can or this trail