dogagezginleri

dogagezginleri

İstanbul’da yaşamayı seçen, şehir hayatından vazgeçmeyen/vazgeçemeyen, ama aynı zamanda tabiat özlemi çeken, hem şehir romantiği hem doğa sevdalısıyız. Günlerimizi, yaşadığımız şehir ve uzak düştüğümüz doğa arasında paylaştırarak, yürüyüp/yaşayıp gidiyoruz.
Birbirinden farklı kişiliklerimiz, inançlarımız, düşüncelerimiz, yaş ve yaşamlarımıza rağmen bizi bir araya getiren, bir arada tutan “asgari müşterek”, doğaya olan sevgi ve amatör ruhumuzdur. Buna bir de spora olan ilgimiz eklenince, düştük yollara ve “Doğa Gezgini” olduk biz.
Yaz - Kış, haftanın ortalama olarak 6 günü yaşadığımız şehirde, evlerimizde, işimizde - gücümüzdeyiz; 1 günü dağlarda, tepelerde, kırlarda yürüyoruz. Pazar günleri İstanbul’a ortalama 2-3 saat uzaklıkta tabiatın tadını çıkarıyoruz.
Bazen şehir yaşantımızdan 1 gün daha (Cumartesi günü) çalıp, Pazar günü ile birleştirerek, 2 günlük kamplar yapıyoruz. Otel, pansiyon veya çadırda konaklıyoruz.
Hatta işi daha ileriye götürüp, 1 haftalığına uzaklara kaçtığımız da oluyor. “Uzaklar”, bir deniz kampı da olabilir, kültür gezisi de, tırmanış da.
Cumartesi günleri, yaşadığımız şehrin bisiklet keyfine müsaade eden güzergahlarındayız. “Bisiklet aldım, bir kenarda duruyor” diyenler için bir fırsat; “Cumartesi Bisikletçileri”ne katılabilirsiniz..
Ticari ve benzeri başka bir amacımız yoktur. Ortak giderleri, etkinlik sonunda katılımcı sayısına bölerek paylaşıyoruz.
Yazımızı buraya kadar okuduysanız, içinizde bir “Doğa Gezgini” var demektir. “Doğa Gezgini” olmanın ipuçlarını veren “8 Soruda Doğa Gezginleri” yazımızı okursanız, yürüyüş veya diğer etkinliklere katılırsanız “Doğa Gezgini" olacaksınız.
Diğer Sosyal Faaliyetlerimiz
Grup içinde tanışmak ve kaynaşmak, aynı zamanda yaşadığımız şehrin de tadını çıkarmak için “Her Ayın İkinci Çarşamba Akşamı”, değişik mekanlarda hep beraber yemek yiyoruz.
Haftanın bir günü, “Çarşamba Günü, Saat 7:30’dan Sonra” Doğa Gezginleri’nin bir araya geldiği nokta, Kadıköy Günizi Kafedir .
Doğa Gezginleri

Óta tagja május 2009

Premium Member